Spotkanie z Martyną Bundą

Zapraszamy serdecznie na spotkanie z autorką „Nieczułości”, które odbędzie się w Instytucie Kultury Miejskiej 5 czerwca o godzinie 18:00.

Dlaczego warto wpaść do IKM-u?

Debiut literacki Martyny Bundy z Kaszubami w tle ma już nominacje do Nike i Nagrody Literackiej Gdynia. „Nieczułość” to powieść o Polkach, a także o skomplikowanych ostatnich kilkudziesięciu latach polskiej historii. Autorka porusza ważne tematy i dotyka wciąż niezabliźnionych ran, robi to jednak nie po to, aby prowokować, ale by oddać hołd kobiecej solidarności, naszym matkom, babkom i ich wielkiej sile.

– Bunda w interesujący sposób opisuje wybory i pasje bohaterek, pokazuje ich nie zawsze udane próby mierzenia się z rzeczywistością starej i nowej Polski, a także z okrutną wojenną zawieruchą. „Nieczułość” to nie tylko świetne portrety bohaterek i trafny opis rzeczywistości kaszubskiej wsi oraz jej bliższych i dalszych okolic. To także piękna opowieść o stosunku ludzi do zwierząt, np. o huśtaniu kury w rozpiętej między drzewami poszwie – opisuje Michał Nogaś w „Gazecie Wyborczej”.

Spotkanie poprowadzi Beata Stasińska.

Partnerem spotkania jest MiastoKreacja.

Zapraszamy!