Aniołki przybywajcie! Ostatnie przed Nowym Rokiem spotkanie Kulturalnych Aniołków.

13 grudnia o 18.00 Rada Dzielnicy Aniołki, Akademicka Spółdzielnia Mieszkaniowa, Wydawnictwo Oficynka i Fundacja MiastoKreacja zapraszają na spotkanie z kryminałem.

Gościem spotkania, które poprowadzi Jolanta Świetlikowska, będzie Marek Adamkowicz i jego niezwykła powieść kryminalna Oblężenie… Jej walorem jest nie tylko intryga, nie tylko barwny język, jakim płynie opowieść, jest nią także niezwykła dbałość o realia czasu, w jakim dzieje się akcja. A przy tym zawsze taki sam splot namiętności, intryg, żądzy władzy i emocji.

Gdańsk,  sierpień 1813 roku.  Kończy się chwilowy rozejm w oblężeniu przez wojska rosyjskie i pruskie, ale za murami miasta wcale nie jest spokojnie. Upadek twierdzy próbują przyspieszyć szpiedzy. Naprzeciw nich staje kapitan Savigny, znany z bezwzględności oficer gubernatora Gdańska, generała Jeana Rappa. Ścigając wrogów, Savigny musi uważać nie tylko na skrytobójców, ale też zmagać się z własną przeszłością. Tymczasem ofiar przybywa…

„Znakomity warsztat gdańskiego prozaika zaowocował kryminałem historycznym, jakich próżno szukać na półkach księgarskich. To jędrna, barwna opowieść o losach francuskiego garnizonu, zmagającego się nie tylko z wrogiem zewnętrznym, ale także z własnymi słabościami, wycieńczeniem i wszechobecnymi spiskami. Świetny kryminał i błyskotliwa powieść historyczno-przygodowa w jednym”.

Marek Adamkowicz – z urodzenia gdańszczanin. Dziennikarz, publicysta, prozaik.  Dwukrotny laureat Ogólnopolskiego Konkursu Prozatorskiego im. Jana Drzeżdżona, zwycięzca konkursu na najlepsze opowiadanie kryminalne o Gdańsku, stypendysta Funduszu im. Izabelli Trojanowskiej dla dziennikarzy zajmujących się tematyką regionalną. Publikował między innymi w „Pomeranii”, „Latarni Morskiej”, “Dzienniku Bałtyckim” oraz w zbiorze Tajemnica Neptuna. Jest autorem książki Szepty.

13 grudnia 2017 roku, godzina 18.00, Rada Dzielnicy Aniołki, Poniatowskiego 13